Úvodní stránka » Barvy a materiály » Tónování barev

Tónování barev

Tónování barevVybrat si správný odstín barevného odstínu je vůbec tím nejdůležitějším rozhodnutím. Na základě zkušeností dokážeme vždy poradit, které tóny by byly pro danou místnost nejpříznivější (více informací naleznete v odkazu „Působení barev“). K výběru barevného odstínu používáme rozsáhlé vzorníky, stačí si jen vybrat a my poté dokážeme namíchat prakticky jakýkoli odstín z více než 1500 barev přesně podle vašeho přání.

Obecně platí, že světlejší, pastelové odstíny se míchají nejčastěji pomocí tónovacích barev přímo na místě u zákazníka. Například budete-li si přát v pokoji žlutý odstín, lze namíchat v malém množství trochu malby a rovnou vyzkoušet na malé části stěny jak světle žlutou, tak i mírně sytější a rovněž i nejsytější tón. Při pohledu na stěnu pak nejvhodnější variantu bez problémů vyberete.

Tónování barevU sytějších odstínů je míchání obtížnější a je proto vhodnější volit barvu přímo namíchanou výrobcem. Rovněž tyto barvy, podobně jako světlé tóny, se dají vybírat z mnoha vzorníků. Paleta barevných variant je opravdu široká a vybere si z ní i určitě ten nejnáročnější zákazník.